Canada sluit aan bij bijeenkomst Europese Politieke Gemeenschap

De Europese Politieke Gemeenschap verwelkomt op 4 mei in Armenië een nieuwe gast: Canada neemt voor het eerst als niet-Europees land deel aan de top.

1 min. leestijd
(Bron foto: iStock)

De Europese Politieke Gemeenschap komt op 4 mei samen in Armenië. Voorzitter van de Europese Raad António Costa en de premier van Armenië, Nikol Pashinyan, leiden de top. Samenwerking en het versterken van economische en energiezekerheid staan daarbij centraal.

In totaal worden 48 staatshoofden en regeringsleiders verwacht. Naast de 27 lidstaten van de Europese Unie en andere bewoners van het Europees continent, zoals Albanië, het Verenigd Koninkrijk en Noorwegen, staat er voor het eerst ook een niet-Europees land op de gastenlijst. De Canadese minister-president Mark Carney schuift volgende week aan bij de bijeenkomst. 

“In een gevaarlijkere en meer verdeelde wereld trekt Canada steeds dichter naar onze Europese partners en bondgenoten toe”, aldus Carney. De Canadezen zetten al langer in op nauwere samenwerking met de andere kant van de Atlantische Oceaan. Zo lanceerde het land vorig jaar een strategie voor Europese samenwerking en sloot het zich in februari aan bij het SAFE-initiatief (Security Action for Europe) van de Europese Unie. 

Europese Politieke Gemeenschap

Het is de achtste keer dat de Europese Politieke Gemeenschap samenkomt. De informele bijeenkomsten werden in oktober 2022 gelanceerd op initiatief van de Franse president Emmanuel Macron, kort na de Russische inval in Oekraïne.