In 2025 heeft Nederland voor 137,5 miljard euro aan landbouwgoederen uitgevoerd, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) net heeft gepubliceerd. Dat is 8,4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat om de export naar de hele wereld. Maar de export naar de Verenigde Staten zit een beetje in het slop.
De VS is, als we de cijfers erbij pakken, de achtste agrarische handelspartner van Nederland. Vorig jaar werd voor 3,8 miljard euro aan landbouwproducten – vooral dranken, vis en sierteelt – naar de Verenigde Staten geëxporteerd. Dat was drie procent meer dan in 2024, maar veel minder dan in de jaren daarvoor.
Het aandeel in de totale koek van de export loopt langzaam maar zeker terug. Was het een aantal jaar geleden nog iets meer dan vijf procent van alle geëxporteerde landbouwgoederen, nu is dat net geen drie procent. En ook de import van Amerikaanse landbouwgoederen neemt fors af.