De week begint met een trip naar Brussel voor een aantal Eerste Kamerleden die toezien op Europese Zaken. Ze gaan op bezoek bij Eurocommissaris Schinas, die onder andere migratie in zijn portefeuille heeft.
Amerika roept
Net als een delegatie Europarlementariërs, maakt voorzitter van de Europese Commissie, Von der Leyen de oversteek naar Noord-Amerika. De Europarlementariërs hebben het over vrouwenrechten met hun Amerikaanse collega’s, de Verenigde Naties en het bedrijfsleven. Von der Leyen zal dinsdag de Canadese premier Trudeau bezoeken en woensdag staat een gesprek met President Biden op de agenda. De handelsoorlog met China, Oekraïne en de klimaatdoelen zullen in het Witte Huis besproken worden.
Verboden zaden
Ten slotte wordt er ook nog gewoon vergaderd in het Europees Parlement. Zaden die behandeld zijn met bepaalde insecticiden worden namelijk verboden om te verkopen en te gebruiken. Daarnaast bespreken de Europarlementariërs ook de achteruitgang van wilde bestuivende insecten.