Na de drukte van Straatsburg, gaan de 31 Nederlandse leden van het Europees Parlement deze week weer in Brussel aan de slag. Daar komen ook twee Nederlandse ministers komen langs en die kunnen zo maar Tweede Kamerleden tegen het lijf lopen in de straten van de EU-wijk in Brussel.
Ministers Wiersma en Veldkamp in Brussel
Femke Wiersma, minister van Landbouw, visserij, voedselzekerheid en natuur, gaat in gesprek met collega-EU-landbouwministers. Op de planning staat een presentatie van de Poolse plannen voor het komende half jaar: vooral een focus op de concurrentiepositie en voedselzekerheid. Verder praten ze over oneerlijke handelspraktijken.
Ook de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Caspar Veldkamp, is erbij. Hij gaat het met collega’s hebben over de Russische invasie van Oekraïne, de relatie tussen de VS en de EU en de situatie in onder andere Syrië.
Strik om de rechtsstaat in Hongarije
De Burgerlijke Vrijhedencommissie in het Europees Parlement vergadert over de rechtsstaat in Hongarije. GroenLinks/PvdA-Europarlementariër Tineke Strik is hoofdonderhandelaar namens het Parlement als het op Hongarije aankomt. Ze wil de Hongaarse autoriteiten en de Europese Commissie ter verantwoording roepen over de rechtsstaat in Hongarije.
Verder praten defensiewoordvoerders in het Europees Parlement over de defensieplannen van EU-voorzitter Polen en kijken ze hoe Oekraïne landen ervan probeert te weerhouden belangrijke onderdelen van wapens en militaire systemen aan Rusland te leveren. En in de milieucommissie gaat het over de zogeheten blue deal: Een strategie om EU-landen te helpen de watervoorzieningen op peil te houden.
Van der Plas bij de kozakken?
Gisteren begon een delegatie woordvoerders op Asiel en Migratie uit de Tweede Kamer al aan een werkbezoek in Brussel, vandaag is het de beurt aan Kamerleden uit de commissie Infrastructuur en Waterstaat. En de voorzitter van de Kamercommissie Europese Zaken, Caroline van der Plas is in Warschau, zij ontmoet daar collega’s in de zogeheten COSAC vergadering. Onze columnist Mendeltje van Keulen schreef eerder al uitgebreid over dit bezoek, lees hier. En er zijn nog meer door Europa reizende Kamerleden: in Straatsburg zijn Eerste en Tweede Kamerleden bij de Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa.