Nederland in de Europese krant | Wilders in Madrid, klopjacht op Bolle Jos en Oekraïense dank voor F16’s

Waarmee stond Nederland deze week in de Europese krant?

2 min. leestijd
(Bron foto: iStock)

In El Mundo een verslag van de bijeenkomst van de Europese Patriotten in Madrid. Geert Wilders en politieke bondgenoten als Marine Le Pen en Viktor Orban, waren daar op uitnodiging van Santiago Abascal, de leider van de Spaanse partij Vox. Wilders sprak het Spaanse publiek toe met een ode aan Trump op het podium waar de slogan ‘Make Europe Great Again’ te zien was. Het evenement werd onderbroken door een activist die riep: “Geen stap verder tegen het fascisme.” Volgens de Spaanse krant reageerden de aanwezigen met ”nog meer lofzangen op de patriotten, de leider van Vox en zijn internationale partners, terwijl meerdere veiligheidsagenten de vrouw uit het pand verwijderden.”

Voortvluchtig

In De Morgen het bericht van de politie in Sierra Leone die een klopjacht is gestart op de voortvluchtige crimineel Jos Leijdekkers, beter bekend als ‘Bolle Jos’. De meest gezochte crimineel van België en Nederland, een 33-jarige Nederlander, is veroordeeld tot 24 jaar cel voor meerdere drugstransporten en voor het opdracht geven tot moord. ”Vrijdag zei de Nederlandse minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) dat “binnen afzienbare tijd” om zijn uitlevering wordt gevraagd.”, aldus de Vlaamse krant.

Wederopbouw

En voorafgaand aan de veiligheidsconferentie in München, bedankte de Oekraïense president Zelensky ons land in een videoboodschap voor de levering van F16’s, aldus de Duitse Allgemeine Zeitung Om hoeveel gevechtsvliegtuigen het zou gaan, werd niet vermeld. Ook vraagt Zelensky alvast om financiële hulp bij het huisvesten van vluchtelingen en de wederopbouw van zijn land, nadat de oorlog kan worden beëindigd.