Vanmiddag organiseert Nieuw Sociaal Contract een symposium over de toekomst van de democratie en de rechtsstaat in Europa. Pieter Omtzigt opent de bijeenkomst, samen met Caspar Veldkamp, die het welkomstwoord verzorgt. Op het programma staan sprekers uit heel Europa die zich verzetten tegen corruptie en machtsmisbruik, onder wie Bill Browder, Matthew Caruana Galizia, Gerald Knaus en Vladimir Kara-Murza. Zij delen hun ervaringen uit de strijd tegen ondermijning van de rechtsstaat — van Rusland tot Malta — en bespreken met Omtzigt wat Europa kan doen om die beter te beschermen.
Hoekstra
Eurocommissaris Wopke Hoekstra heeft vandaag twee ontmoetingen op de agenda staan: met Pascal Canfin (Renew Europe) en Markus Ferber (Christendemocraten). Later neemt hij deel aan een plenair debat over de toekomst van de Europese auto-industrie. De Commissie wil vanaf 2035 volledig overstappen op emissievrije auto’s, maar door de toenemende concurrentie van China en de VS staat dat plan opnieuw ter discussie.
Rapport Diepeveen
In het Europees Parlement staan vandaag negen stemrondes gepland. Onder de rapporten bevindt zich dat van Ton Diepeveen (PVV), rapporteur voor de nieuwe visserijovereenkomst tussen de EU en Ivoorkust.
Die overeenkomst regelt de Europese toegang tot West-Afrikaanse wateren en bepaalt hoeveel vis Europese schepen er mogen vangen