Het is carnaval en naast Brabant en Limburg beleeft ook de Franse Rivièra een weekend vol feest en vermaak met de grote finale van twee iconische evenementen: het Carnaval van Nice en het Fête du Citron in Menton. Beide evenementen trekken duizenden bezoekers, waaronder veel Italianen, die zich willen onderdompelen in de magie van deze festiviteiten, zo schrijft La Stampa. In Nice staat vandaag ook de Nederlandse kunstenaar Théo Jansen met zijn windsculpturen op het programma, aldus de Italiaanse krant.
Respect voor Trump
Geen carnaval voor de Europese regeringsleiders, zij komen vandaag samen in Londen. Voorafgaand aan de minitop tekende de BBC op dat NAVO secretaris-generaal Mark Rutte twee keer met de Oekraïense president Zelensky heeft gesproken na de verhitte bijeenkomst in het Witte Huis. Rutte deelde met de Britse omroep dat hij tegen Zelensky heeft gezegd dat “we moeten respecteren” wat Trump tot nu toe voor Oekraïne heeft gedaan en dat Zelensky “een manier moet vinden” om zijn relatie met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump te herstellen. Rutte voegt eraan toe dat de VS tijdens Trumps eerste regering – van 2017 tot 2020 – de verkoop van het Javelin antitankraketsysteem goedkeurde, waardoor Oekraïne “terug kon vechten” toen Rusland in 2022 zijn grootschalige invasie lanceerde. “We moeten Trump echt krediet geven”, aldus Rutte in gesprek met de BBC.
Uitgestorven in het Rijks
Tenslotte schrijft de Gazet van Antwerpen over een leeg Rijksmuseum door een actie van Extinction Rebellion. De klimaatactivisten reserveerden veel kaarten, die niet werden opgehaald, om aandacht te vragen voor de banden van het museum met de ING bank. De bezoekersstaking is bedoeld om het Rijksmuseum te laten afzien van “vies geld” van ING, waarmee de bank “haar schadelijke activiteiten verdoezelt”. ING is een grote sponsor van het museum en investeert volgens XR “dagelijks 72 miljoen euro in olie en gas”, aldus de Vlaamse krant.